אי רציונליות באהבה ובזוגיות

אי רציונליות באהבה ובזוגיות

אחת משלוש הרצאות על אי רציונליות בתחומים שונים

שמדובר בקבלת החלטות בחיינו, נדמה לנו שאנחנו בשליטה. נדמה לנו שאנחנו מקבלים החלטות נבונות ורציונאליות. האמנם?
ערב לא רציונאלי בטוקהאוס – 3 הרצאות קצרות על הטעויות הקלאסיות שלנו באהבה, בזוגיות ובגידול ילדים ועל האופן בו נוכל לקבל החלטות טובות יותר.
עם אלעד הולנדר – מומחה לתורת המשחקים, ד"ר מאשה הלוי, יועצת זוגית ותמיר ליאון – אנתרופולוג החוקר בני נוער במאה ה-21.

אלעד הולנדר – בחירות רציונאליות – למי יש כוח?
==========================
אם היינו רובוטים, היינו אוכלים בריא, עושים הרבה ספורט, היינו הורים למופת ובני זוג אוהבים… אבל אנחנו לא רובוטים. אז איך נעזור לעצמנו "לעזור לעצמנו"? איך מייצרים תנאים טובים לקבלת החלטות שתועיל לנו?

אלעד הולנדר, יועץ ארגוני וחוקר תורת המשחקים בהרצאה על קבלת החלטות בראי תורת המשחקים, הרצאה שהיא מתנה לחיים.

ד"ר מאשה הלוי – אהבה, זוגיות ואי רציונאליות
=========================
מה קורה לנו במוח כשאנחנו מתאהבים? האמנם האהבה עיוורת?האם הדרך שבה אנחנו מנהלים זוגיות ומשפחתיות כיום היא רציונלית?האם יש בכלל מקום לציפיות רומנטיות ועד כמה הן ישימות במציאות?

ד"ר מאשה הלוי, יועצת ומגשרת זוגית, מפרקת את האהבה והזוגיות לגורמים ומאפשרת הסתכלות אחרת על מה שנדמה לכולנו שאנחנו יודעים.

תמיר ליאון – "בקזינו ההורות"
======================
החל מרגע הולדת הילדים, ואף קודם לכן, מתחילים ההורים האוהבים והאכפתיים ביותר לפגוע בילדיהם בצורה עקבית. הם יעשו זאת כל חייהם, בדעה צלולה ובאהבה. אנו נבין כיצד הם עושים זאת, מדוע הם פועלים כך ובייחוד כיצד ניתן בצורה פשוטה ובאומץ לשנות.

תמיר ליאון, אנתרופולוג, שתחום התמחותו העיקרי הוא בני הנוער במאה ה-21 בישראל, בעלים ומנכ״ל במכון ״אתוס ליישומים אנתרופולוגיים״, בעלים בחברת ״YOOMA חדשנות קהילתית ברשת״, ומפתח תכניות מניעה והסברה בנושא ההתמכרויות, תחתיו נכללים: אלכוהול, סמים, אלימות, וטכנולוגיה.

תאריכי ההרצאות/ הסדנאות הקרובות