אודות

שמי ד"ר מאשה הלוי. אני מומחית ליחסים לא מונוגמיים בהסכמה לסוגייהם וסוגי זוגיות אלטרנטיבית. אני מרצה בנושא, מעבירה בנושא סדנאות ומטפלת באנשים שחיים או רוצים לחיות בדרכים השונות ממונוגמיה. אני מגשרת ומאמנת ב-NLP, תקשורת מקרבת ו"העבודה" של ביירון קייטי ביחידים ובזוגות. אני בעלת תואר דוקטור בגיאוגרפיה מהאוניבריסטה העברית. 
מראשית 2013 אני ובן זוגי חיים במערכת יחסים פוליאמורית.  אני חוקרת את הנושא מאז דרך ספרות מחקרית, ספרות של אנשים שבחרות לחיות בדרכים אלטרנטיביות ודרך הטיפול באנשים שחיים כך. 

הגם שיש לי העדפה לדרך חיים הנכונה לי, אין לי העדפה לדרך חיים שבני אדם אחרים בוחרים לעצמם. לכן אני מטפלת גם בבני אדם שנמצאים בצומת דרכים כשאחד רוצה מונוגמיה והאחר דרך לא מונוגמית כלשהי.  

יש אנשים שמרגישים שמונוגמיה או א-מונוגמיה בשבילם זה ממש חלק מהם, בלתי ניתן לשינוי, ברמת הזהות. עם זאת, פעמים רבות, מונוגמיה ו א-מונוגמיה אלו בסך הכל אסטרטגיות למילוי צרכים חשוב להבין את המניעים שמובילים את בני האדם לבחור בפתרונות הללו. כשמבינים את הצרכים המהותיים של שני הצדדים הם יכולים להתחיל למצוא את הדרך שנכונה להם בעצמם.
כמו כן אני עובדת עם זוגות מונוגמיים ולא מונוגמיים על קשיים זוגיים רגילים כמו בעיות תקשורת, צרכים שונים, וחוסר הבנות.

בנוסף לכך, אני מאמנת אנשים פרטיים בכלים אימוניים וכלים טיפוליים לטיפול בטראומות, חרדות ופוביות ומצד שני מעניקה להם כלים לקבלת החלטות, תקשורת יעילה יותר והצבת מטרות והשגתן.

בקרוב יצא לאור בהוצאת כינרת ספרי "לחיות פתוח", ספר עיון שכתבתי בסוגיות של זוגיות מונוגמית ויחסים רומנטיים אלטרנטיביים.